76×12 H & H Aluminum Utility Trailer
4.5ft Rear Bifold Gate
2990 GVWR
Wood Floor
2″ Coupler
LED Lights
Leaf Spring Axle with EZ Lube
DL Truck & Trailer Outfitters – Lake of the Ozarks
14208 Mt Carmel
Eugene, MO 65032
(573) 692-8000
SALES – SERVICE – PARTS – RENTALS
Factory Trained Technicians
Largest Parts & Rental Inventory in Central Missouri
Hours of Operation: Monday thru Friday 8:30 am – 5:30 pm
……………………………………………………………………………………………………………………………………….
Cash or Check Preferred. All Credit Card Transactions Subject to a 3.5% Service Charge.
Financing Options Available. Contact us to arrange financing terms and conditions.
Price listed is for out the door pricing. Tax, Title, License or Inspections fees are buyer’s responsibility and are not included.
NO Doc Fees, NO Freight Fees, NO SetUp Fees, Out the Door Pricing
DL Truck & Trailer Outfitters
Quick Specs
| Location: | Lake of the Ozarks |
| Price: | $3,500 |
| Stock Number: | LO-94092 |
| Trailer Type: | Aluminum Utility, Pre-Owned |
| Length x Width: | 12' 144" x 6.33' 76" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6.33' 76" |
Additional Information
| Stock Number: | LO-94092 |
| Year: | 2024 |
| Make: | H & H |
| Model: | 76x12 Aluminum Utility Trailer |










