*PRE-OWNED*
77×12 Alcom Aluminum Utility Trailer
2024
2990 GVWR
2″ Coupler
LED Lights
4ft Rear Aluminum Gate
15″ Aluminum Rims w/ Radial Tires
Swivel Jack
*PRE-OWNED*
DL Truck & Trailer Outfitters – Lake of the Ozarks
14208 Mt Carmel
Eugene, MO 65032
(573) 692-8000
SALES – SERVICE – PARTS – RENTALS
Factory Trained Technicians
Largest Parts & Rental Inventory in Central Missouri
Hours of Operation: Monday thru Friday 8:30 am – 5:30 pm
……………………………………………………………………………………………………………………………………….
Cash or Check Preferred. All Credit Card Transactions Subject to a 3.5% Service Charge.
Financing Options Available. Contact us to arrange financing terms and conditions.
Price listed is for out the door pricing. Tax, Title, License or Inspections fees are buyer’s responsibility and are not included.
NO Doc Fees, NO Freight Fees, NO Setup Fees, Out the Door Pricing
DL Truck & Trailer Outfitters
Quick Specs
| Location: | Lake of the Ozarks |
| Price: | $3,900 |
| Stock Number: | LO-12460 |
| Trailer Type: | Aluminum Utility, Pre-Owned |
| Length x Width: | 12' 144" x 6.42' 77" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Payload: | 2170 lbs |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 2990 lbs |
| Empty Weight: | 820 lbs |
| Payload: | 2170 lbs |
| Length: | 12' 144" |
| Width: | 6.42' 77" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
Additional Information
| Stock Number: | LO-12460 |
| Year: | 2024 |
| Make: | Alcom |
| Model: | 77x12 Aluminum Utility Trailer |





