DL Truck & Trailer Outfitters
$3,550
Quick Specs
| Location: | Little Rock, AR |
| Price: | $3,550 |
| Stock Number: | 03709 |
| Trailer Type: | Aluminum Utility |
| Length x Width: | 14' 168" x 6.33' 76" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Payload: | 2920 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Empty Weight: | 580 lbs |
| Payload: | 2920 lbs |
| Length: | 14' 168" |
| Width: | 6.33' 76" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Aluminum |
| Tail: | None |
| Ramp: | 36" Rear Gate Ramp |
Additional Information
| Stock Number: | 03709 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Cherokee |
| Model: | 76x14 Aluminum Utility - Little Rock |
Print this page
















