Pre-Owned
102×25 Elite Gooseneck Deckover Equipment Trailer
20’ flat 5’ Dove tail
14K GVWR
FOLDING RAMPS (3)
DL Truck & Trailer Outfitters – Springfield
1925 E Clear Lake Ave
Springfield, IL 62703
(217) 280-4170
SALES – SERVICE – PARTS – RENTALS
Factory Trained Technicians
Largest Parts & Rental Inventory in Central Illinois
Hours of Operation: Monday thru Friday 8:00 am – 5:30 pm, Saturday 9:00 am – 1:00 pm
Cash or Check Preferred. All Credit Card Transactions Subject to a 3.5% Service Charge.
Financing Options Available. Contact us to arrange financing terms and conditions.
Tax, Title, License or Inspections fees are buyer’s responsibility and are not included.
NO Doc Fees, NO Freight Fees, NO Set Up Fees
DL Truck & Trailer Outfitters
$8,295
Quick Specs
| Location: | Springfield, IL |
| Price: | $8,295 |
| Stock Number: | U30291 |
| Trailer Type: | Deckover Trailers, Pre-Owned |
| Length x Width: | 25' 300" x 8' 96" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| Payload: | 8500 lbs |
| Condition: | Used |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 14000 lbs |
| GAWR: | 7000 lbs |
| Payload: | 8500 lbs |
| Length: | 25' 300" |
| Width: | 8' 96" |
Additional Information
| Stock Number: | U30291 |
| Year: | 2014 |
| Make: | Elite Trailers |
| Model: | 102x25 Deckover 14k |
Print this page









