DL Truck & Trailer Outfitters
$10,299
Quick Specs
| Location: | Little Rock, AR |
| Price: | $10,299 |
| Stock Number: | 121315 |
| Trailer Type: | Dump Trailer |
| Length x Width: | 6.83' 82" x 14' 168" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 10000 lbs |
| Length: | 6.83' 82" |
| Width: | 14' 168" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 5K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | N/A |
| Ramp: | Slide In Rear Ramps |
Additional Information
| Stock Number: | 121315 |
| Year: | 2024 |
| Make: | Doolittle Trailers |
| Model: | 82x14 |
Print this page
















