DL Truck & Trailer Outfitters
$22,695
Quick Specs
| Location: | Little Rock, AR |
| Price: | $22,695 |
| Stock Number: | 247378 |
| Trailer Type: | Equipment Trailer, Deckover Trailers, Tilt Trailers |
| Length x Width: | 32' 384" x 8.50' 102" |
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25500 lbs |
| Payload: | 17926 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 2 |
| GVWR: | 25500 lbs |
| Empty Weight: | 7574 lbs |
| Payload: | 17926 lbs |
| Length: | 32' 384" |
| Width: | 8.50' 102" |
Options
| Hitch Type: | Fifth-Wheel Hitch |
| Coupler Size: | Gooseneck 2-5/16" |
| Jack: | Hydraulic |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | Hydraulic Dovetail |
Additional Information
| Stock Number: | 247378 |
| Year: | 2025 |
| Make: | Doolittle Trailers |
| Model: | 102x32 HydraDove Little Rock |
Print this page












