DL Truck & Trailer Outfitters
$2,045
Quick Specs
| Location: | Little Rock, AR |
| Price: | $2,045 |
| Stock Number: | 247221 |
| Length x Width: | 5' 60" x 8' 96" |
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Condition: | New |
Dimensions & Capacity
| Axles: | 1 |
| GVWR: | 3500 lbs |
| Length: | 5' 60" |
| Width: | 8' 96" |
Options
| Hitch Type: | Bumper Pull |
| Coupler Size: | 2-5/16" |
| Jack: | 2K |
| Frame Type: | Steel |
| Tail: | N/A |
| Ramp: | 48" Ramp Gate |
Additional Information
| Stock Number: | 247221 |
| Year: | 2026 |
| Make: | Doolittle Trailers |
| Model: | 60x8 |
Print this page




